Galeria fotograficzna

Cmentarz ewangelicko – augsburski na wystawie „W obiektywie 2008”

Dnia 20 marca odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej "W obiektywie 2008" w kaliskiej galerii Wieża Ciśnień. W konkursie wziął udział osobnik o tajemniczym nicku "Łysy z grzywką", który zaprezentował cykl trzech zdjęć SILENTIO- gdzie widnieje jedna z chyba najbardziej charakterystycznych rzeźb na Cmentarzu Ewangelickim. Zdjęcia otrzymały wyróżnienie honorowe. Grupa fotograficzna Tandetta zaszczyciła swą nadobną obecnością otwarcie wystawy w składzie Agnieszka Waroch i Katarzyna Wróbel gdzie ta ostatnia otrzymała owo wyróżnienie honorowe.
Od redakcji strony Cmentarza E.A.. Serdecznie gratulujemy Łysemu z grzywką i całej grupie Tandetta i mamy nadzieję że to nie koniec intrygujących fotografii.
Wyjaśnienie w związku z zapytaniem o rzeźbę z cyklu Silentio. Rzeźba na grobie rodziny Bartosch symbolizuje Smutek pokładający Nadzieję w Wierze i Miłości. Smutna postać kobieta kobieca trzymając się za serce (miłość) wskazuje broszę z krzyżem (wiara) Mimo śmierci, miłość i wiara sprawia że człowiek znajduje nadzieję na życie wieczne. Wieniec trzymany w dłoni rzeźby oznacza żal (wyrażony aktem złożenia na grobie wieńca) ale również chwalebne życie zmarłego tj. zasługujące na wieniec chwały.

Kasia Wróbel