Złota Góra
atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  park krajobrazowy,  Powiat koniński- zabytki i atrakcje,  Wielkopolska dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  z lotu ptaka

Brzeźno- Złota Góra

Booking.com

Rezerwat „Złota Góra” położony jest na terenie Złotogórskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu na terenie leśnictwa Brzeźno w powiecie konińskim.

Wieża widokowa

Obszar chroniony wznosi się znacznie ponad dolinę Warty. Najwyższe wzniesienie pod nazwą Złota Góra ma wysokość bezwzględną 191,2 m n.p.m. Jest to tradycyjny punkt dla wycieczek z pobliskiego Konina, jak i z nieco bardziej odległych miast. Ze wzgórza rozpościerają się piękne widoki na okolice, zwłaszcza w kierunku doliny Warty. Szczególną atrakcją jest ogólnodostępna, drewniana wieża widokowa. Podest o powierzchni około 36 m2 zaprojektowano na wysokości 24,5 m nad poziomem gruntu, aby znacznie wystawał ponad korony drzew. Najpierw jednak musimy pokonać aż 140 stopni- spokojnie, po drodze czeka na nas kilka spoczników.

Wejść na Złotą Górę można z kilku stron, ja natomiast polecam parking w miejscowości Potażniki. Czeka nas wówczas około 20 minut spokojnego marszu. Nie będziemy się przy tym nudzić, wokół przygotowano bowiem interesują ścieżkę dydaktyczną. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby skorzystać z pięknych okoliczności przyrody i na niewielkiej polanie urządzić rodzinny piknik. Niewiele jest takich przyrodniczych atrakcji w Wielkopolsce z tak przyzwoitą infrastrukturą.

Zadanie publiczne pn. „WOW- Wiedza o Wielkopolsce” jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki w ramach otwartego konkursu na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie edukacji w roku 2021.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA