Złota Góra
atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  park krajobrazowy,  Powiat koniński- zabytki i atrakcje,  Wielkopolska dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  z lotu ptaka

Brzeźno- Złota Góra

Rezerwat „Złota Góra” położony jest na terenie Złotogórskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu na terenie leśnictwa Brzeźno w powiecie konińskim.

Wieża widokowa

Obszar chroniony wznosi się znacznie ponad dolinę Warty. Najwyższe wzniesienie pod nazwą Złota Góra ma wysokość bezwzględną 191,2 m n.p.m. Jest to tradycyjny punkt dla wycieczek z pobliskiego Konina, jak i z nieco bardziej odległych miast. Ze wzgórza rozpościerają się piękne widoki na okolice, zwłaszcza w kierunku doliny Warty. Szczególną atrakcją jest ogólnodostępna, drewniana wieża widokowa. Podest o powierzchni około 36 m2 zaprojektowano na wysokości 24,5 m nad poziomem gruntu, aby znacznie wystawał ponad korony drzew. Najpierw jednak musimy pokonać aż 140 stopni- spokojnie, po drodze czeka na nas kilka spoczników.

Wejść na Złotą Górę można z kilku stron, ja natomiast polecam parking w miejscowości Potażniki. Czeka nas wówczas około 20 minut spokojnego marszu. Nie będziemy się przy tym nudzić, wokół przygotowano bowiem interesują ścieżkę dydaktyczną. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby skorzystać z pięknych okoliczności przyrody i na niewielkiej polanie urządzić rodzinny piknik. Niewiele jest takich przyrodniczych atrakcji w Wielkopolsce z tak przyzwoitą infrastrukturą.

Zadanie publiczne pn. „WOW- Wiedza o Wielkopolsce” jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki w ramach otwartego konkursu na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie edukacji w roku 2021.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Exit mobile version