atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  Powiat ostrzeszowski- zabytki i atrakcje,  wielkopolska dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  Wieś

Koniec Świata

Osada Koniec Świata, czyli tak właściwie przysiółek wsi Głuszyna, która znajduje się w powiecie ostrzeszowskim. Z uwagi na ciekawą i unikalną nazwę jest celem licznych wycieczek rowerowych w celu zrobienia sobie zdjęcia pod tablicą z nazwą miejscowości. W ostatnim czasie postawiono tutaj Chatę na Końcu Świata, czyli po prostu wiatę turystyczną pod którą można się schronić w razie niepogody lub ostrego słońca. Tuż obok wyznaczono miejsce na ognisko, a spory plac zachęca także do bezpłatnego noclegu w kamperze lub w namiocie. Miejscowy samorząd przygotował także punkt czerpania wody pitnej.

Koniec Świata

Zabudowa, jak przystało na koniec świata, liczy kilka skromnych, drewnianych domów. Dalej jest już tylko las… Zdjęcia z 2009 roku- zanim miejscowość stała się modna Polecam zerknąć na przygotowaną przeze mnie wycieczkę po okolicznych ciekawostkach- IX Wyprawa na Koniec Świata, czyli ciekawostki południa Wielkopolski (ok. 96 km)

Koniec Świata

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Exit mobile version