wiedza o wielkopolsce

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Booking.com

Ponad 100 uczniów zainteresowało się konkursem wiedzy o Wielkopolsce zorganizowanym przez stowarzyszenie Edukreator ze Skalmierzyc. Test, z racji uwarunkowań pandemicznych, odbył się w całości w Internecie. Nie oznacza to wcale, że było łatwo. Pomimo możliwości skorzystania z pomocy naukowych tylko kilkoro uczestników osiągnęło próg punktowy przekraczający wynik 80 na 100 możliwych. Na pewno nie pomagał ograniczony czas konkursu, a także podchwytliwe pytania.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości powiatu ostrowskiego, zlokalizować zabytki na podstawie zdjęć, odpowiedzieć na pytania o samorząd Województwa Wielkopolskiego, znać daty ważnych wydarzeń, orientować się w specyfice wielkopolskich muzeów, a także potrafić rozszyfrować legendy i opowiastki z regionu. Wśród wszystkich prac nagrodzono Łukasza Łęckiego (86 punktów), Kamilę Szymczak (84 punkty) oraz Kamila Sipkę (83 punkty). Główną nagrodą był dron fotograficzny, a więc było o co walczyć. Patronem konkursu byli radny Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet, starosta ostrowski Paweł Rajski oraz burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak.

Radny Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet z finalistą konkursu Łukaszem Łęckim
Radny Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet z finalistą konkursu Łukaszem Łęckim

Pochodną projektu była także współpraca z portalem historyczno- krajoznawczym o nazwie Galeria Wielkopolska, w ramach której zrealizowano opisy oraz zdjęcia aż 200 wielkopolskich miejscowości. Oprócz większych i mniejszych miast, miejsc związanych z początkami państwa polskiego, pięknymi i znanymi muzeami w bazie znalazły się dziesiątki innych lokalizacji, które chociaż nie są powszechnie znane to na pewno fascynują.

Zadanie publiczne pn. „WOW- Wiedza o Wielkopolsce” było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki w ramach otwartego konkursu na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie edukacji w roku 2021. Patronat nad konkursem objęło Radio Centrum.


Regulamin

§ 1 Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie przy Szkole Podstawowej w Skalmierzycach „Edukreator”.

§ 2 Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego. Celami Konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań historią i tożsamością Wielkopolski.

§ 3 Odpowiedzi na pytania konkursowe należy złożyć za pomocą platformy internetowej systemu Google Forms udostępnionej w dniu 25.10.2021 roku w godzinach 10.00-12.00 lub 17.00-19.00. Odpowiedzi na pytania można składać wyłącznie w podanych godzinach. Po minięciu wskazanej godziny zegarowej system nie będzie przyjmował kolejnych testów.

§ 4 Każdy uczeń może zabrać udział w konkursie tylko jeden raz.

§ 5 Konkurs składa się z jednego etapu online i na jego wypełnienie powinno wystarczyć 45 minut. Uczestnicy powinni rozwiązywać test samodzielnie, lecz w czasie jego trwania wolno korzystać z pomocy naukowych oraz sieci Internet.

§ 5 Trzech zwycięzców konkursu, którzy osiągną najlepsze wyniki w skali ocen od 0 do 100 zostaną powiadomieni o wygranej pocztą elektroniczną w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu na wskazany adres e-mail lub telefonicznie.

§ 6 Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego (w celu umówienia terminu i miejsca przekazania nagrody) oraz nazwy szkoły, do której uczęszcza. W Konkursie wezmą udział tylko te testy, które będą zawierały powyższe informacje. Podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia niniejszego Konkursu oraz w związku z wydaniem nagród.

§ 7 Nagrody nie podlegają zamianie lub wymianie na środki finansowe.

§ 8 Nagrodę główną stanowi nowy dron DJI Mavic Mini Fly More Combo.

Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu rozstrzyga Organizator.

Plakat w większej rozdzielczości


Zadanie publiczne pn. „WOW- Wiedza o Wielkopolsce” jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki w ramach otwartego konkursu na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie edukacji w roku 2021.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA