dwór,  park krajobrazowy,  Powiat ostrowski- zabytki i atrakcje,  Wielkopolskie zamki, pałace i dwory,  Wieś,  z lotu ptaka

Kurów

Booking.com

Wieś leżąca w gminie Nowe Skalmierzyce, powiat ostrowski. Pierwsza pisanka o wsi pochodzi z 1245 roku. Pierwsi znani właściciele ziemscy to Kurowscy. Miejscowość przechodziła z rąk do rąk, aż Leokadia Wojanowska i Karol Kossowski sprzedali wieś w 1877 roku Ottonowi Hoffmanowi. W latach 1900-1945 gospodarował tutaj syn- także o imieniu Otto.

Park krajobrazowy i założenie dworskie

Pierwotny dwór powstał około 1890 roku, następnie rozbudowany o wieżę. Po pożarze został rozebrany ok. 1985 roku- do naszych czasów pozostał obrys fundamentów.

Park krajobrazowy o powierzchni ok. 2.5 ha z licznym starodrzewem. W sąsiedztwie dworu wzniesiono niewielką świetlicę oraz strefę aktywności ruchowej.

Źródło:  S. Małyszko. Majątki Wielkopolskie: Powiat Ostrowski; badania własne; Fot. Aleksander Liebert

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt. Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA