hotel,  hotel historyczny,  kuchnia wielkopolska,  pałac,  park krajobrazowy,  Powiat krotoszyński- zabytki i atrakcje,  Wielkopolskie zamki, pałace i dwory,  Wieś

Orla

Wieś położona w powiecie krotoszyńskim w gminie Koźmin Wielkopolski. Pierwsze informacje o Orli pojawiają się już w 1251 roku. Pierwotnie miejscowość uzyskała pod koniec XIII wieku lokację miejską, lecz została zdegradowana już w połowie kolejnego stulecia. W kolejnych wiekach była niewielką wsią. Według spisu z 1837 roku Orla liczyła 258 mieszkańców, którzy zamieszkiwali 21 domów. W 1908 roku majątek od Steinkopfów zakupił Ferdynand Heising. W posiadaniu tej rodziny wieś pozostała niemal do końca II wojny światowej.

Pałac

Neorenesansowy pałac wzniesiony w końcu XIX wieku. Jest to budowla dwukondygnacyjna z ozdobnym dachem z facjatkami. Elewację urozmaicają boczne okrągłe wieżyczki zlokalizowane od strony północnej. Wokół niewielki, ale bardzo zadbany park krajobrazowy z pojedynczymi okazami drzew pomnikowych.

Po generalnym remoncie przeprowadzonym po 2010 roku przez nowych właścicieli rezydencja prezentuje się wprost niesamowicie. Utworzono tutaj hotel wraz z restauracją. Osobiście szczerze polecam to miejsce, kuchnia jest bardzo smaczna a ceny, jak na takie luksusowe mury, wyjątkowo przystępne. Pałacowa kuchnia oferuje menu złożone z tradycyjnych dań, sezonowe i oparte na składnikach od lokalnych dostawców. Obsługa również stoi na wysokości zadania sprawiając, że każda wizyta w tym miejscu to niesamowite przeżycie.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Exit mobile version