Rekonstrukcja grodu w Pobiedziskach
atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  grodzisko,  Miasto,  muzeum,  Powiat poznański,  skansen,  szlak piastowski,  Wielkopolskie zamki, pałace i dwory

Pobiedziska

Pobiedziska to niewielkie miasto położone w powiecie poznańskim, ok. 25 km. na wschód od Poznania. Skansen położony jest przy trasie Poznań – Gniezno w połowie drogi pomiędzy tymi miastami.

Rekonstrukcja grodu

Rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu piastowskiego otwarta w 2012 roku. W ramach prowadzonych prac prezentowane są elementy obronne fortecy w tym stała wystawa średniowiecznych maszyn oblężniczych w skali 1:1. Jak podkreślają twórcy instalacji drewniana warownia w Pobiedziskach to nie klasyczne muzeum, ale innowacyjne przedsięwzięcie, gdzie promuje się filozofię „nauki poprzez zabawę”. Gród w Pobiedziskach.

Skansen

Skansen Miniatur to park zawierający makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miejscowości wielkopolskich. Podstawową funkcją miejsca jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Miniatury są wykonane w skali 1:20 z trwałych materiałów. Makiety przedstawiają ratusze, pałace, kościoły, grody itp. Są wierną kopią oryginałów z zachowaniem wszelkich detali. Są to obiekty najbardziej reprezentatywne dla regionu, obejmujące trzy największe miasta Szlaku Piastowskiego: Poznań, Gniezno i Inowrocław. www.miniatury.pobiedziska.pl

Zadanie publiczne pn. „WOW- Wiedza o Wielkopolsce” jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki w ramach otwartego konkursu na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie edukacji w roku 2021.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *