Rybitwy
dwór,  Powiat gnieźnieński- zabytki i atrakcje,  wielkopolskie wiatraki,  Wielkopolskie zamki, pałace i dwory,  Wieś

Rybitwy

Booking.com

Wieś położona w powiecie gnieźnieńskim w gminie Łubowo nad Jeziorem Lednickim. Po raz pierwszy Rybitwy były wzmiankowane w 1136 roku. W 1885 roku miejscowość liczyła zaledwie cztery domostwa.

Dwór

Parterowy dwór z mieszkalnym poddaszem wzniesiony w latach 20. XX wieku prawdopodobnie w miejscu wcześniejszej siedziby. Obecnie pełni funkcję gospodarstwa agroturystycznego jako Dworek nad Lednicą. Przy dworku niewielka plaża z widokiem na Ostrów Lednicki.

Wiatrak

Drewniany wiatrak typu koźlak z XIX wieku. Pierwotnie znajdował się on we wsi Ganina koło Gniezna, skąd przeniesiono go w obecne miejsce w latach 70. XX wieku. Stan obiektu stale się pogarsza.

Zadanie publiczne pn. „WOW- Wiedza o Wielkopolsce” jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki w ramach otwartego konkursu na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie edukacji w roku 2021.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA