Pałac w Zakrzewie
pałac,  park krajobrazowy,  Powiat jarociński- zabytki i atrakcje,  Wielkopolskie zamki, pałace i dwory,  Wieś

Zakrzew

Booking.com

Wieś leżąca w powiecie jarocińskim, liczy około 1000 mieszkańców.

Pałac

Pałac zbudowany w guście neorenesansowym, nawiązujący do stylu Queen Anne Revival, w 1886 roku dla żydowskiego bankiera z Berlina dr Eli Cohna. Główny korpus jest piętrowy z mieszkalnym poddaszem ukrytym w wysokim dachu. Do budynku przylega wysoka wieża, a z drugiej strony wydatny wykusz. W fasadzie ogrodowej pięcioarkadowy ganek z tarasem na poziomie piętra oraz z dwoma ryzalitami po bokach. Elewacje wykonane z czerwonej klinkierowej cegły z białym detalem architektonicznym. Obiekt niedostępny, dawniej siedziba Domu Pomocy Społecznej, a od 2017 roku został przekazany przez Powiat Jarociński potomkom rodziny Draheim.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt. Postaw mi kawę na buycoffee.to

One Comment

  • oDarek

    Pałac z zewnątrz jest piękny. Niestety nie można go zwiedzać. Dom Pomocy Społecznej nie jest już właścicielem. Pałac został przejęty przez spadkobierców poprzednich właścicieli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA