Skansen w Cichowie
atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  hotel,  kuchnia wielkopolska,  muzeum,  Powiat kościański- zabytki i atrakcje,  skansen,  Wielkopolska dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  Wieś

Cichowo

Wieś położona w powiecie kościańskim w gminie Krzywiń. Na kartach historii wieś widnieje od 1580 roku. Według spisu urzędowego z 1837 roku Cichowo liczyło 136 mieszkańców, którzy zamieszkiwali 18 domostw. Miejscowość jest pięknie położona nad Jeziorem Cichowo, uważane za znakomity akwen do wędkowania na sandacze i okonie.

Skansen

Skansen Filmowy Soplicowo powstał z prywatnej inicjatywy w 1999 roku na podstawie scenografii stworzonej na potrzeby ekranizacji poematu Pan Tadeusz w reżyserii Andrzeja Wajdy. W skład kompleksu wchodzą wozownia, spichlerz, stajnia, stodoła, kurnik, lamus oraz coś na kształt dawnego dworu. Wszystko to w otoczeniu urokliwego parku z rozbudowanym sadem.

Obiekt w stylu dworkowym w Cichowie
Sad w Cichowie
Skansen w Cichowie

Na terenie skansenu odbywają się corocznie wystawy i imprezy plenerowe, teren można także wynająć dla grup zorganizowanych. Zobaczyć tu możemy oswojone z człowiekiem konie, owce, osła, kaczki, gęsi, krowę, króliki, świnkę oraz ptaki drapieżne. W sezonie zjemy tutaj także dania kuchni polskiej, dostępne są także miejsca noclegowe. Właścicielom udało się stworzyć miejsce, które doskonale wpisuje się w szlak Mickiewiczowski, odwzorowując realia XIX wieku. Pamiętajmy, że dla klientów indywidualnych obiekt jest otwarty w piątek, sobotę i niedzielę od godziny 12:00 do 18:00.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Exit mobile version