Muzeum motoryzacji w Kąkolewicach
atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  muzeum,  Powiat chodzieski- zabytki i atrakcje,  skansen,  Wielkopolska dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  Wieś,  Zabytek techniki

Kąkolewice

Wieś położona w powiecie chodzieskim w gminie Budzyń. Znajduje się tutaj jedna z największych prywatnych kolekcji motoryzacyjnej na terenie Wielkopolski.

Magazyn Wystawowy Polskiej Motoryzacji

Fani motoryzacji na pewno znają to jedno z nielicznych na terenie Wielkopolski miejsc, gdzie można obejrzeć zabytkowe perełki. Ci, którzy pierwszy raz o tym słyszą na pewno zainteresują się tą niecodzienną lokacją. Prywatne zbiory Jana Kubackiego od ładnych kilku lat przyciągają do niewielkich Kąkolewic miłośników starych pojazdów polskiego pochodzenia. Warto podkreślić, że to prywatna inicjatywa i spełnienie marzeń właściciela, który pragnął posiadać własne muzeum. Zobaczymy tutaj prawdziwe unikaty, w tym wóz transmisyjny z lat 70 XX wieku, Mikrus z 1959 roku, replikę wozu pancernego Ehrhardt M17 z okresu powstania wielkopolskiego, samochód strażacki marki Star z 1966 roku, ciągnik URSUS-C-45, zabytkowe Warszawy, stare Fiaty, Syrenki, motocykle, pojazdy rolnicze i inne. Zgromadzone egzemplarze są w zdecydowanej większości w rewelacyjnym stanie technicznym.

Po szczegóły odsyłam do profilu muzeum– przed przyjazdem warto upewnić się czy placówka w dany dzień będzie czynna. Czy to dobre miejsce dla rodzin? Oczywiście! Warto skorzystać z takiej atrakcji i docenić starania właściciela- pasjonata.

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Exit mobile version