atrakcje i ciekawostki krajoznawcze,  Powiat ostrzeszowski- zabytki i atrakcje,  Wielkopolska dla rodzin- miejsce przyjazne i dostępne,  Wieś

Koniec Świata

Booking.com

Osada Koniec Świata, czyli tak właściwie przysiółek wsi Głuszyna, która znajduje się w powiecie ostrzeszowskim. Z uwagi na ciekawą i unikalną nazwę jest celem licznych wycieczek rowerowych w celu zrobienia sobie zdjęcia pod tablicą z nazwą miejscowości. W ostatnim czasie postawiono tutaj Chatę na Końcu Świata, czyli po prostu wiatę turystyczną pod którą można się schronić w razie niepogody lub ostrego słońca. Tuż obok wyznaczono miejsce na ognisko, a spory plac zachęca także do bezpłatnego noclegu w kamperze lub w namiocie. Miejscowy samorząd przygotował także punkt czerpania wody pitnej.

Koniec Świata

Zabudowa, jak przystało na koniec świata, liczy kilka skromnych, drewnianych domów. Dalej jest już tylko las… Zdjęcia na stronie pochodzą z 2009 roku- zanim miejscowość stała się modna 🙂 O Końcu Świata zaczęło być głośno w 2012 roku na skutek zapowiadanej apokalipsy, która miała jakoby nastąpić 21 grudnia. Skąd ta data? Wówczas kończył się kalendarz Majów, którzy dysponowali ponoć niebywale precyzyjną wiedzą na temat praw rządzących wszechświatem. Nic takiego jak wiadomo się nie stało, lecz liczne reportaże spowodowały wzrost popularności osady. Swojego czasu miałem także okazję do zilustrowania tomiku wierszy poświęconych temu zagadnieniu z widokiem wjazdu do miejscowości.

Koniec Świata

Kolejna okazja do zaistnienia w przestrzeni medialnej pojawiła się za sprawą takiego giganta jak… Netflix! Do polskiej promocji wysokobudżetowego hitu z Leonardem Di Caprio na czele wykorzystano naszą wielkopolską osadę. Zrealizowano tam zabawny, krótki materiał filmowy z… odsłonięcia pomnika. Monument ponoć waży aż 1700 kilogramów, ma 4 metry wysokości i jest największym monolitem chromowanym natryskowo w naszym kraju. Pod bryłą meteorytu znajduje się tabliczka z napisem „Pamięci Ludzkości, która nie patrzyła w górę”. Oto jak niewielka gmina położona w powiecie ostrzeszowskim zaistniała w wielkim świecie show biznesu.

Polecam także zerknąć na przygotowaną przeze mnie wycieczkę po okolicznych ciekawostkach- IX Wyprawa na Koniec Świata, czyli ciekawostki południa Wielkopolski (ok. 96 km)

Drogi miłośniku Wielkopolski, jest mi bardzo miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Jeśli pomogłem Ci znaleźć potrzebne informacje, inspiracje do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie stawiając mi wirtualną kawę. Takie wsparcie pomaga mi dalej kontynuować mój projekt. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA